MUDr. Vojtěch Hrubý - praktický zubní lékař

Zubní implantáty

ImplantátyNáhrada jednoho nebo několika ztracených zubů pomocí zubních implantátů je nejmodernější a téměř ideální metoda léčby ztráty zubů, jakou dnešní stomatologie nabízí. Zubní implantát je vlastně umělý kořen zubu, který se zavádí do čelistní kosti. Vyrábí se z titanové slitiny, která je vůči lidskému organismu naprosto biotolerantní a nevyvolává žádné alergie, je odolná vůči korozi a je mechanicky velmi odolná, takže velmi dobře snáší zatížení, kterému je zubní implantát vystaven.

Vlastnímu implantačnímu zákroku předchází podrobné stomatologické vyšetření, které zahrnuje jak vyšetření stavu v ústech, tak i rentgenologické vyšetření. Pacient by neměl trpět žádnou žávažnou chorobou, která by mohla mít vliv na funkci zubního implantátu. Pro vlastní zavedení zubního implantátu je stěžejní množství kosti, do které se zubní implantát zavádí. Další důležitou podmínkou je naprosto perfektní hygiena v dutině ústní. O zavedený zubní implantát je nutné se starat lépe než o přirozené zuby. V případě zanedbání této skutečnosti může dojít k vyloučení a ztrátě zubního implantátu.

zubní implantáty

Zákrok, při kterém se zavádí zubní implantát, je prováděn v místním znecitlivění a není bolestivý. V období hojení rány( 3-7 dní ) se mohou vyskytnout případné mírné bolesti, které lze spolehlivě odstranit léky tlumícími bolest. Klienti nejsou nijak vyřazeni z běžného života. Po období vhojování (6 týdnů až půl roku podle typu a umístění implantátu) je přikročeno k protetické fázi, kdy se na pevně vhojený zubní implantát nebo zubní implantáty zhotoví korunka nebo můstek, popřípadě snímatelná protéza.

 

V mé praxi používáme několik druhů implantátů

  1. ImplantátyŠvýcarský implantační systém ITI Straumann - jedná se o špičkový implantační systém tzv. válcových implantátů. Je použitelný téměř ve všech indikacích  a používá    se jako pílíř jak pro náhradu jednoho zubu, tak ve spojení s dalším implantátem nebo implantáty může sloužit jako opora pro můstek.  Titanový šroub implantátu se    zavádí do válcového otvoru připraveného v čelisti. V současné době obsahuje tento systém i speciální implantát, který je možno použít ihned po extrakci zubu nebo jeho ztrátě při úrazu. Pomocí tohoto implantátu se výrazně zkracuje doba léčby. Cena těchto implantátů je 19 000,- až 20 000,- Kč. V případě řady SLActive ( speciálně aktivovaný povrch implantátu zajišťujíví rychlejší a pevnější spojení s čelistní kostí ) je cena 25 000,- až 26 000,- Kč.

  2. Systém Alpha bio - kónický implantát se samořezným závitem řešící jedinečným způsobem ukotvení implantátu v čelistní kosti. Cena je 15 000,-

  3. Čepelkové implantáty LTI - zde se do podélného otvoru v kosti zavádí titanová ploténka (čepelka), která poté z čelisti vyčnívá pouze úzkým trnem. Tento trn slouží ke kotvení můstku. Čepelkové imlantáty se požívají k nesení můstků v kombinaci s vlastními zuby. Jejich výhoda je v jejich malé náročnosti na množství kosti potřebné k implantaci. Cena je 8 000,- Kč.

  4. Miniimplantáty IMTEC. Tento druh implantátů je určen především k výraznému zlepšení stability snímacích protéz, zejména celkových. Implantáty jsou optřeny speciálním zakončením, které ve spojení s odpovídající krytkou vlepenou do protézy, zajistí, že pacient může kousat i tuhou potravu. Celý tento zákrok je proveden v jedné návštěvě. Ke stabilzaci celkových protéz se používají 2 - 4 implanáty, ke stabilzaci částečných protéz může stačit jeden implantát. Cena miniimplantátů je 7 500,-  Kč.
Implantáty
 
Copyright © MUDr. Vojtěch Hrubý - praktický zubní lékař Všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Created by AVT design - tvorba www stránek